Anneler Günü Hediyeleri

anneler gunu hediyeleri

Herkezin bir annesi vardır ve onun için anneler gününün önemi zaaten bellidir.Diğer kutlamalara göre çok daha farklı bir anlam taşıyor.Anneler herşeyi yapmalarına rağmen hiç bir şey beklemiyorlar.Kutlamalar değişik ülkelerde değişik günlerde kutlanır.

Değişik ülkelerde nasıl kutlandığına üstünden geçelim.Arap dünyası da 21 Mart yada bahaırın ilk gününde kutlanır. Mustafa Aslan diye bir Mısırlı gazeteci tarafından tanıtılan bu kutlama diğer Arap ülkeleri tarafından takip edildi.Arjantin de ise Ekim ayın üçüncü Pazar günü anneler günü kutlanmaktadır ve bu tarih de kutlayan tek ülkedir.Avustralyada , Mayıs ayının ikinci Pazar günü anneler günü kutlanıyor. Janet Heyden bu geleneği 1924 senesinde bir yaşlılar evine ziyareti sırasında yaratır. Yanlız ve ilgisiz yaşlı anneleri görünce, hediye toplayıp inanılmaz şekilde bu sevgiye uzak anneleri mutlu eder.Belçikada anneler günü iki değişik gün de kutlanmasına rağmen gelenekler sabit bir şekilde uygulanır: çocuklar annelerine okulda bir hediye hazırlarlar ve kocalar ise yatakda kahvaltı için kruvasan alırlar.Brezilyada anneler günü kutlanır ama resmi bir bayram günü olarak sayılmaması yüzünden kapitalist ve ticari bir ünvan taşımaktadır.Çinde zor ekonomik durumda olan anneler özelikle desteklenir. Başka bir özelliği ise zambak çiçeğin hediye olarak verilmesi, nedeni ise anneler bu çiçeği çoçukların evden ayrıldıktan sonra dikilmesi ile alakalı.Almanyada anneler günü çok farklı ve ilginç nedenler yüzünden kutlanmaya başlanmışdır. Annelerin daha çok çoçuk doğurmalarını teşvik etmeye calışsan devlet, bu bayramı bayanları çoçuk doğurmaya itmiş gibi olurlar.İngileterede anneler günün başlangıcı daha çok dini nedelen ile alakalıdır. Lent bayramının dördüncu Pazarında kutlanan gün bu günümüzde din ile bağlantısını kopmuşdur.Amerika da Anneler günü ilk olarak 1872 de savaş önlemek için tanıtılmaya calışılmışdır yanlız ancak sadece 1914 senesinde resmi bir bayram olarak ilan edilmiştir. Bu fikri hayata getiren isim ise Bayan Anna Jarvis dir ve 1908 de başlayan bu mucadele rüyasına kavuşmuş şekilde biter.Kısacası anneler günü değişik zamanlarda, nedenlerle, ve tarzlarla kutlanmasına rağmen her yerde annelerimizin önemini bir kere daha hepimize hatırlatır.

Asıl konuya gelirsek – anneye hediye ne alınmalı?Annenize çok ama çok özel bir hediye laazım.En uygun anneler günü hediyesi diye bir şey yok ama tabikide annenizin seviceği bir şey olması laazım.Anneniz dünyada tek olduğu için ona özel anneler günü hediyesi almak yakışır.Annenize özel t-shirt yada telefon kapağı bu sıralar gayet popülerdir.Böyle bir hediye alınca annenizi düşündüğünüzü kesin bir şekilde ilan edeceksiniz.Ne olursa olsun, annenizi en azında bir sarılın ve ona bir teşekkür edin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s